V zadnjem času je med obema Korejama visoka napetost, in to doživljajo tudi druge države. Člani Gibanja fokolarov si prizadevajo graditi mir in moliti zanj. Takšno je sporočilo predsednice Marie Voce korejski skupnosti.
Krizo na korejskem polotoku so povzročila globoka politična vprašanja in merjenje moči. Kriza med obema Korejama in grožnje napada na ZDA z jedrskimi konicami, narejenimi v Severni Koreji, so vzrok za močno napetost na azijskem polotoku in po vsem svetu.
»Kako živimo te napete dneve zaradi groženj Severne Koreje?« Na to vprašanje sta odgovorila Sok In (Alberto) Kim in Won Ju (Maris) Moon, odgovorna za Gibanje fokolarov v Koreji. »Posebej molimo za politike obeh strani in vseh v to vpletenih držav, da bi imeli luč in moč delati po svoji vesti. Za nas je to priložnost, da še bolj intenzivno živimo ljubezen do brata.« Pravite, da so »polni zaupanja in prepričani, da vedno zmaga dobro, v upanju, da bo čim prej vzpostavljen trajen mir.«
Dodatno upanje je prineslo sporočilo Marie Voce, ki je posebej pozorno spremljala novo napetost na Korejskem polotoku in v sosednjih državah. V sporočilu je zagotovila duhovno bližino skupnostim Gibanj: »Vsi ste poleg celotnega korejskega naroda v mojih molitvah in v mojem srcu. Skupaj obnovimo vero v Očetovo ljubezen.«
Hkrati je povabila vse, naj v edinosti še bolj vroče molimo za mir v svetu, da ne bi prišlo do novih spopadov, potem je spomnila na zavzemanje oseb iz Gibanja, za katere je značilno, da z dialogom povsod gradijo odnose bratstva, kar je v vsakdanu »prispevek za reševanje miru na številnih vročih delih sveta.«
Sok In Kim in Won Ju Moon sta napisala, da molitev za mir (time-out) zelo močno doživljajo vsi tisti, ki »zaupajo Bogu vse države v vojni, posebej razmere v naši državi.«
Gibanje je prišlo v Korejo v šestdesetih letih 20. stoletja, prvi fokolar je bil odprt leta 1969. V skupnosti so ljudje vseh starosti in poklicev. Posebej so pomembne pobude v zadnjih letih na političnem in ekonomskem področju ter v medverskem dialogu.
Vir: www.focolare.org